Co děláme

Jsme každý z trochu jiné „líhně“, což je velká výhoda při propojování různých pohledů na život a lidské zdraví.

Tomáš je původem strojař, kterého problémy s vlastním zdravím přivedly k intenzivnímu studiu technik přirozeného pohybu teoreticky i hlavně prakticky.  Nyní se kromě své hlavní práce – strojařině, kterou neopustil – věnuje vedení lekcí hravého pohybu v přírodě pro veřejnost, která umí rozproudit životní energii a radost v Praze, Plzni a Příbrami a individuálním lekcím cvičení.

Honza je svým vzděláním antropolog. Od roku 2013 se systematicky věnuje meditační praxi . Díky životním okolnostem a událostem se v roce 2015 vydal na cestu na Srí Lanku do meditačního centra Sumathipala Nahimi Senasun  Arana, kde se čtvrt roku intenzivně věnoval meditaci pod vedením ctihodného Pemasiriho. Po návratu začal pracovat v oboru adiktologie. Kromě své práce odborného pracovníka Národního monitorovacího střediska pro drogy a závislosti se věnuje zejména analytické psychologie a zároveň vede otevřená meditační setkání v centru Lotus v Praze.

Já, Tereza, jsem po vystudování lékařské fakulty prošla několika povoláními od manažerky ve farmaceutické firmě, přes lektorskou činnost ve STOB (Stop obezitě) i vlastní podnikání v Pro Fit Institut, kde jsem vedla preventivně-zdravotnické semináře. Stále mě něco táhlo k hledání psychologických příčin zdravotních potíží, které jsem zakoušela na sobě i u svých klientů. Psychosomatický přístup si mě přitáhl před lety vlastně úplnou náhodou (kliknutím na jeden odkaz na webu)…. a už mě nikdy neopustil. Kromě své současné práce lékařky v nemocnici poskytuji soukromé psychosomatické poradenství v Lysé nad Labem a v Praze.

Více o nás ZDE

Pořádáme workshopy a semináře pro firemní klienty i pro nejširší veřejnost

K čemu workshopy jsou?

  • zmírnění stresu
  • lepší vnímavosti ke svému tělu i duši
  • prevenci a řešení bolestí zad
  • nastartování samoúzdravných procesů

V obsahu workshopů propojujeme přístupy psychosomatické medicíny, potenciál přirozeného pohybu, sílu meditačního cvičení.  Lidské zdraví vnímáme jako souhru biologických, psychologických a sociálních faktorů. Zaměřujeme se na možnosti aktivace samoléčebných procesů, jak na těle, tak na duši – jemně, přirozeně, v souladu s životním rytmem každého člověka. Lepší než poučky a teoretické návody je inspirace k uvědomění sebe sama, nalezení své vlastní optimální cesty k dlouhodobě udržitelnému zdravému životnímu stylu. Jak lépe to udělat, než konkrétním zážitkem, zkušeností? Klienti workshopů proto mají možnost si vše vyzkoušet a prožít.

Co si odnesou účastníci workshopu?

  • Poznání, jak si dlouhodobě chránit zdraví fyzické a psychické, jak aktivně přistupovat ke zdravotním nesnázím psychosomaticky.
  • Zkušenost jak se efektivně vypořádat se stresem, nedostatkem energie, bolestmi zad a dalšími “výdobytky” moderní civilizace.
  • Prožitek cesty, jak se stát vyrovnanějším, klidnějším a soustředěnějším.
  • Lepší vědomí sebe (=sebevědomí)
  • Typy a zdroje pro začátek a udržitelnou praxi

Jak workshop probíhá?

V případě obvyklých 5-7h workshopů jsme při práci s klienty po celou dobu přítomní tři lektoři a střídáme se ve vedení jednotlivých aktivit a témat. Dáváme velký důraz na možnost sdílení nápadů, zážitků a postojů účastníků mezi sebou, vždy dopřáváme čas na zpětnou vazbu ke každé aktivitě. Fakticky pracujeme se skupinou lidí, ale díky práci v lektorské trojici máme možnost se klientům v případě potřeby věnovat i individuálně.

 

Náš nejoblíbenější koncept Zdraví v harmonii blíže popisujeme ZDE.