Konzultace

MUDr. Ing. Tereza Hodycová

Jsem terapeutka s medicínským vzděláním a zkušenostmi jak s individuálními klienty/pacienty, tak terapeutickými skupinami.

Věnuji se celostnímu poradenství, lektorské a osvětové činnosti v oblasti psychosomatiky, zdravotní prevence, konzultacím životního stylu, technikám mírnění stresového přetížení, psychologickou podporou a průvodcovstvím v nemoci, fytoterapii.

V terapeutickém procesu vycházím z konceptů Jungovsky orientované psychoterapie v kombinaci s dalšími moderními přístupy práce s lidskou psychikou a tělem, jako je autogenní trenink, neuro-lingvistické programování, body-psychoterapie zaměřená na tělo.

Vznik zdravotních obtíží bývá nejčastěji velmi pozvolný a dlouhodobý, tím pádem ani řešení nebývá mnohdy rychlé a snadné. Někomu může pomoci pouze jedna konzultace, většinou však spolupracuji s klientem delší dobu na bazi pravidelných setkání 1-4x do měsíce.

Nejčastější zdravotní potíže, se kterými se v poradně setkávám jsou:

  • bolesti pohybového aparátu, bolesti hlavy, poruchy spánku
  • obezita, trávicí obtíže
  • vysoký krevní tlak, bušení srdce
  • alergie a autoimunitní onemocnění
  • opakovaná infekční onemocnění
  • gynekologické potíže, obtíže s otěhotněním
  • stres, přepracování a chronická únava
  • Setkání může mít délku 60 nebo 120 minut dle možností a preferencí klienta. Odehrává se v soukromí, v klidné terapeutické místnosti centra Be Balanced v areálu Libockého dvora na Praze 6. V průběhu terapeutického rozhovoru, tempem příjemným klientovi, rozkrýváme širší souvislosti zdravotních obtíží.  Pokud je to přínosné, zabýváme se i patofyziologickými souvislostmi vzniku a průběhu nemoci, biologickým fungováním těla i principům případné farmakologické léčby. Postupnými kroky, které mohou doplňovat klasickou medicínskou léčbu, nacházíme cesty ven z mnohdy začarovaného kruhu. Veškeré informace získané v průběhu sezení jsou naprosto důvěrné a 100% ctím lékařské tajemství.

Kontakt: terezahodycova@gmail.com, tel: 604 520 865

Konzultace probíhají buď v místě pracoviště klienta nebo v mé soukromé poradně na Praze 6 v Centru Be Balanced, Rybničná 1.

Více informací na www.terezahodycova.cz